سفارش تبلیغ
صبا
 
تاریخ را به یاد اوریم
شنبه 90 اردیبهشت 17 :: 12:44 صبح ::  نویسنده : مسافر تاریخ       

میان تو,خدا و مردم

مردم اغلب بی انصاف بی منطق و خود محورند   ولی آنان را ببخش

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند  ولی مهربان باش

اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت  ولی موفق باش

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند  ولی شریف و درستکار باش

آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند  ولی سازنده باش

اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند  ولی شادمان باش

نیکی های درونت را فراموش می کننند  ولی نیکوکار باش

بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد  و در نهایت می بینی

هر آنچه هست همواره میان تو و خداوند است  نه میان تو ومردم                                                            از دکتر علی شریعتی(یکی از بزرگمردان تاریخ ایران و جهان)

آریایی باش

            و

                آریایی زندگی کن.

خداوندا,فشار این 2ماه را بر ما آسان گردان یا همون در دمای ثابت حجمش را نصف کن . که نه امکان پذیر نیست,از بریم درسا رو فقط بی دقتی را از ما دور بفرما.

هفته ی دیگه با گزینه2 و المپیاد پایا به استقبال زادروزمون میریم. خدایا, خودت یه جور فشارو متعادل کن که شنبه این 3تفنگدار دور هم جمع شن دیگه. به امید تو
موضوع مطلب :


جمعه 90 اردیبهشت 16 :: 12:0 صبح ::  نویسنده : مسافر تاریخ       

با درود

امروز از معنی کلمه ای آگاه گشتم که پیش از آن نیز حس خوبی نسبت به آن نداشتم و آن کلمه عجم است که به مفهوم گنگ و لال می باشد که به دلیل تفاوت اعراب با سایر ملت ها در تلفظ حرف ها از این واژه بهره میبردند که امروزه نیز زان به عنوان غیر عرب استفاده می کنند اما چه بهتر ست که واژگان زیبای زبان خود را جایگزین کلماتی کنیم که از مفهوم آن ناآگاهیم.

خواهشمندم چنانچه شخصی منبعی را میشناسد که دارای کلمات پارسی(اصیل)می باشد معرفی نماید که سخت از به کار بردن کلمات دخیل در سخنانم بیزارم.           خدانگهدار
موضوع مطلب :


پنج شنبه 90 اردیبهشت 8 :: 12:20 صبح ::  نویسنده : مسافر تاریخ       

 فرزندان من، دوستان من! من اکنون به پایان زندگی نزدیک گشته‌ام. من آن را با نشانه‌های آشکار دریافته‌ام. وقتی درگذشتم مرا خوشبخت بپندارید و کام من این است که این احساس در کردار و رفتار شما نمایانگر باشد، زیرا من به هنگام کودکی، جوانی و پیری بخت‌یار بوده‌ام. همیشه نیروی من افزون گشته است، آن چنان که هم امروز نیز احساس نمی‌کنم که از هنگام جوانی ناتوان‌ترم.
من دوستان را به خاطر نیکویی‌های خود خوشبخت و دشمنانم را فرمان‌بردار خویش دیده‌ام. زادگاه من بخش کوچکی از آسیا بود. من آنرا اکنون سربلند و بلندپایه باز می‌گذارم. اما از آنجا که از شکست در هراس بودم ، خود را از خودپسندی و غرور بر حذر داشتم. حتی در پیروزی های بزرگ خود ، پا از اعتدال بیرون ننهادم. در این هنگام که به سرای دیگر می‌گذرم، شما و میهنم را خوشبخت می‌بینم و از این رو می‌خواهم که آیندگان مرا مردی خوشبخت بدانند. مرگ چیزی است شبیه به خواب . در مرگ است که روح انسان به ابدیت می پیوندد و چون از قید و علایق آزاد می گردد به آتیه تسلط پیدا می کند و همیشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنین بود که من اندیشیدم به آنچه که گفتم عمل کنید و بدانید که من همیشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر این چنین نبود آنگاه ازخدای بزرگ بترسید که در بقای او هیچ تردیدی نیست و پیوسته شاهد و ناظر اعمال ماست. باید آشکارا جانشین خود را اعلام کنم تا پس از من پریشانی و نابسامانی روی ندهد.
من شما هر دو فرزندانم را یکسان دوست می‌دارم ولی فرزند بزرگترم که آزموده‌تر است کشور را سامان خواهد داد. فرزندانم! من شما را از کودکی چنان پرورده‌ام که پیران را آزرم دارید و کوشش کنید تا جوان‌تران از شما آزرم بدارند.
تو کمبوجیه، مپندار که عصای زرین پادشاهی، تخت و تاجت را نگاه خواهد داشت. دوستان یک رنگ برای پادشاه عصای مطمئن‌تری هستند. همواره حامی کیش یزدان پرستی باش، اما هیچ قومی را مجبور نکن که از کیش تو پیروی نماید و پیوسته و همیشه به خاطر داشته باش که هر کسی باید آزاد باشد تا از هر کیشی که میل دارد پیروی کند . هر کس باید برای خویشتن دوستان یک دل فراهم آورد و این دوستان را جز به نیکوکاری به دست نتوان آورد.
از کژی و ناروایی بترسید .اگر اعمال شما پاک و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد یافت ، ولی اگر ظلم و ستم روا دارید و در اجرای عدالت تسامح ورزید ، دیری نمی انجامد که ارزش شما در نظر دیگران از بین خواهد رفت و خوار و ذلیل و زبون خواهید شد . من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم . نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.
به نام خدا و نیاکان درگذشته‌ی ما، ای فرزندان اگر می خواهید مرا شاد کنید نسبت به یکدیگر آزرم بدارید. پیکر بی‌جان مرا هنگامی که دیگر در این گیتی نیستم در میان سیم و زر مگذارید و هر چه زودتر آن را به خاک باز دهید. چه بهتر از این که انسان به خاک که این‌همه چیزهای نغز و زیبا می‌پرورد آمیخته گردد. من همواره مردم را دوست داشته‌ام و اکنون نیز شادمان خواهم بود که با خاکی که به مردمان نعمت می‌بخشد آمیخته گردم.
هم‌اکنون درمی یابم که جان از پیکرم می‌گسلد ... اگر از میان شما کسی می‌خواهد دست مرا بگیرد یا به چشمانم بنگرد، تا هنوز جان دارم نزدیک شود و هنگامی که روی خود را پوشاندم، از شما خواستارم که پیکرم را کسی نبیند، حتی شما فرزندانم. پس از مرگ بدنم را مومیای نکنید و در طلا و زیور آلات و یا امثال آن نپوشانید . زودتر آنرا در آغوش خاک پاک ایران قرار دهید تا ذره ذره های بدنم خاک ایران را تشکیل دهد . چه افتخاری برای انسان بالاتراز اینکه بدنش در خاکی مثل ایران دفن شود. از همه پارسیان و هم‌ پیمانان بخواهید تا بر آرامگاه من حاضر گردند و مرا از اینکه دیگر از هیچگونه بدی رنج نخواهم برد شادباش گویند. به واپسین پند من گوش فرا دارید. اگر می‌خواهید دشمنان خود را تنبیه کنید، به دوستان خود نیکی کنید.

منبع :  « http://www.ITPortal.persiangig.com »

جسمش در خاک ست اما روحش در اطرافمان خونش در رگمان و یاد و عشقش در قلبمان بیدارست.
موضوع مطلب :درباره وبلاگ

مسافر تاریخ هستم و در آرزوی دیدار گذشتگانم به سر می برم. 1دقیقه شنیدن سخنان کوروش بزرگ را به 1000سال زندگی در این دنیا مقدم میدانم و .... باشد که چون او باشیم
پیوندها
طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 5
بازدید دیروز: 4
کل بازدیدها: 21247